مشاوره تحصیلی درست | ویژگی های یک مشاور تحصیلی کارآمد - اپلیکیشن آموزش آنلاین تیوترلند | آموزشگاهی به وسعت یک کشور مشاوره-تحصیلی,مشاور-تحصیلی,مشاور-آنلاین,مشاوره-آنلاین,آموزش-مجازی, -
مشاوره تحصیلی درست | ویژگی های یک مشاور تحصیلی کارآمد

مشاوره تحصیلی درست | ویژگی های یک مشاور تحصیلی کارآمدمشاوره تحصیلی برای پیشرفت و استفاده کامل از توانایی ها و استعدادها، امری لازم و بدیهی است! یک مشاور تحصیلی می تواند در همه مراحل تحصیل به کمک دانش‌آموز و دانشجوها بیاید. از مرحله انتخاب رشته مورد نظر برای کنکور کارشناسی یا کارشناسی ارشد و دکترا و چه برای برنامه ریزی، مدیریت زمان و رسیدن به رتبه مناسب و بالا، یک مشاور می تواند راهنمایی های خوبی داشته باشد. اما ویژگی های یک مشاور خوب تحصیلی که بتواند همه پتانسیل یک دانش آموز را شکوفا کند و او را در مسیر درست قرار دهد چیست؟ با تیوترلند همراه باشید. 

اپلیکیشن مشاوره آنلاین تیوترلند

1) داشتن رتبه عالی در کنکور!؟ 

بیشتر کسانی که در سمت مشاوره کنکور و مشاوره تحصیلی فعالیت می کنند، دارای رتبه های خوب و عالی در کنکور بوده‌اند. این بالا بودن رتبه در کنکور، شاید برای خیلی از دانش آموزان ملاک مهمی باشد. زیرا آنها دوست دارند با کسی صحبت کنند که تلاشش موفقیت آمیز بوده است، سختی های تحصیل را می شناسد و می تواند مشکلات آنها را حل کند. بنابراین به دنبال کسانی می روند که صرفاً رتبه بالایی داشته باشند. حتی خیلی از دانشجویان و دانش آموزان، رتبه زیر یک رقمی را برای مشاوره انتخاب نمی کنند. البته این ملاک چندان مناسبی نیست، زیرا سطح دانش افراد مختلف در بین رتبه های بالا، تفاوت چشمگیری ندارد. 


مقاله مرتبط: کمک و مشاوره گرفتن، نشانه اعتماد به نفس است


2) تخصص مشابه 

تغییر رشته دادن، یکی از گزینه هایی است که برای آن حتماً باید با یک مشاور تحصیلی صحبت کرد. زیرا رشته های مختلف، نیاز به توانایی های متفاوتی نیز دارد و ممکن است عملاً برای رشته ای که می خواهیم تحصیل کنیم، فرد مناسبی نباشیم. یا نیاز به تلاش زیادی داشته باشیم و در فرصت باقیمانده نتوانیم به حدی که می خواهیم برسیم. بنابراین قبل از این که هزینه های گزاف تغییر رشته را پرداخت کنیم، بهتر است کمی هم به فکر آخر و عاقبتش باشیم. 

تخصص مشابه، برای کسانی که در همان رشته درس خوانده اند نیز کارآمد خواهد بود. زیرا به آنها کمک می کند تا توانمندی های لازم برای یک رشته را به دست بیاورند، با بازار کار و تحصیلی آن آشنا بشوند و شانس خودشان را بالا ببرند.


مقاله مرتبط: چه طور از ایده به عمل برسیم


3) نگاه روان شناختی 

شاید جزو کسانی باشید که توانایی لازم برای به دست آوردن رتبه بالا در یک رشته را داشته باشید، اما از لحاظ روانی در سطح مناسبی نباشید. این اتفاق به شما ضربه خواهد زد و باعث خواهد شد نتوانید از همه استعدادهایتان در تحصیل و جلسه کنکور استفاده کنید. بنابراین نیاز است که کمی هم نگاه روان شناختی داشته باشد و به شما امید و انگیزه لازم برای ادامه بدهد. یک مشاور تحصیلی خوب می تواند باعث شکوفا شدن استعدادها می شود.  


مقاله مرتبط: مهارت هایی هستند که از هوش مهم ترند


4) کمک به برنامه ریزی و مدیریت  

برای برنامه ریزی و مدیریت زمان در فرصت باقیمانده تا  کنکور یا امتحان، نیاز دارید که روی نقاط ضعف و قوت خود بهتر کار کنید. برای این کار، باید به نکات ریزی توجه کنید که تا به امروز از دستتان در رفته اند. نکات فنی و خاصی که فقط یک مشاور تحصیلی می تواند به شما در مورد آن به خوبی راهنمایی بدهد. 

در تیوترلند می‌توانید با کارشناسان و مشاوران تحصیلی به صورت آنلاین ارتباط برقرار کنید و سوالات خود را بپرسید. روشی نوین که در آن برای ارتباط گرفتن، نیاز به انتظاری طولانی ندارید و تمام کسانی که این جا حضور دارند، علاقه مند به پاسخگویی و راهنمایی دیگر کاربران هستند.

مصطفی مردانی 

تولید محتوای تیوترلند